Františkovy Lázně


LÁZEŇSKÁ PROMENÁDA

Vzdálenost od hotelu: 500 metrů (6 minut pěšky)

Dominantou lázeňského centra města je lázeňská promenáda, která vede od fontány v horní části k pavilonu Františkova pramene. V jeho blízkosti se nachází Nová kolonáda, neoklasicistní stavba Gustava Wiedermanna z roku 1912, která zastřešuje plynové lázně.  


SOCHA FRANTIŠKA

Vzdálenost od hotelu: 750 metrů (9 minut pěšky)

V dolní části lázeňské promenády se nachází socha Františka, jeden ze symbolů Františkových Lázní, který hojně navštěvují ženy z celého světa. Podle pověsti totiž František představuje nejmocnější léčebný zdroj lázní, který léčí především gynekologické potíže a každá žena, která si sáhne na palec levé nohy sochy, do roka otěhotní.  


AQUAFORUM

Vzdálenost od hotelu: 1200 metrů (14 minut pěšky, 4 minuty autem)

Multifunkční komplex s bazény, vodními atrakcemi, saunami je moderní dominantou Františkových Lázní. Návštěvníci mohou využít také fitness aktivity, squashová hřiště a rozmanitou nabídku občerstvení. Penzion Rossini nabízí výhodné pobytové balíčky, ve kterých je vstup do Aquafora zahrnut. 


NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE SOOS

Vzdálenost od hotelu: 6500 metrů (12 minut autem)

Rozsáhlé území slatinišť, rašelinišť a rybníků pod názvem SOOS je významnou evropskou geologickou lokalitou. V rezervaci návštevníci mohou projít naučnou stezku, prohlédnout si bahenní sopky a ochutnat Císařský pramen. Děti zajisté rádi navštíví oboru s daňky. Z centra Františkových Lázní vede k rezervaci turisticky značená trasa.